O akcji Święta Rita

święta Rita w kampanii SKCh im. Ks. Piotra Skargi

Udostępniona przez Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. ks. Piotra Skargi książka o świętej Ricie stała się katolickim hitem w sieci.  Statystyki zamówień, których liczba przekroczyła 22 tysiące, pokazują, że taka prosta, ale za to traktująca o jakże wyjątkowej świętej publikacja stanowi dla wielu wiernych nieocenioną pomoc na trudne czasy.

Czy człowiek żyjący w XV wieku może zaradzić naszym bieżącym potrzebom? Czy może rozwiązać nasze problemy? Czy może wyciągnąć nas z niepokonalnych na pozór tarapatów?

Święta Rita. Wspomożycielka w sprawach trudnych i beznadziejnych

Odpowiedź brzmi: tak. Pod warunkiem, że jest to święty, albo święta. Taką zaś była XV wieczna mieszkanka Cascii i Roccaporeny – święta Rita. Najpierw realizowała swe powołanie jako żona. Nie miała lekkiego żywota. Jej mąż był bowiem człowiekiem porywczym i trudnym. Mimo wszystko kochała go jednak, a więc chciała jego dobra. Pewnego dnia męża zamordowano i święta Rita została z dwójką synów, o podobnie trudnym charakterze co ojciec. Oni również zginęli.

Rita zapragnęła iść do klasztoru augustianek, te jednak nie chciały jej przyjąć. Jednak według opowieści trzej jej ulubieni święci zanieśli ją na dziedziniec klasztoru we śnie. Dzięki cudownym wydarzeniom, którym wiarę i świadectwo dała siostra przełożona zgromadzenia, święta Rita mogła zrealizować swe zakonne powołanie.

SKCh im. Ks. Piotra Skargi popularyzuje kult św. Rity

Jak czytamy na stronie ebook.swietarita.org, prowadzonej przez Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. ks. Piotra Skargi, jej życie obfitowało w cuda i podobnie jest po śmierci. Cuda wiążą się z jej ciałem, które nie uległo rozkładowi. Przede wszystkim jednak cudowne wydarzenia dzieją się w życiu wielu ludzi zwracających się do niej po pomoc. Co roku miliony osób pielgrzymują do jej grobu i uczęszczają na specjalne nabożeństwa do św. Rity.

Ludzie zwracają się do niej z wieloma życiowymi problemami – finansowymi, zdrowotnymi, związanymi z religią. I żaden nie jest jej obcy. Można się o jej wstawiennictwo zwrócić z każdą sprawą i nic nie jest jej obce. Nie na darmo jest bowiem patronką od spraw beznadziejnych.

Dlatego też SKCh im. ks. Piotra Skargi, o którym więcej informacji można znaleźć pod adresem piotrskarga.pl,  udostępnia darmowego e-booka z książką o świętej Ricie (wcześniej była również dostępna wersja drukowana). Jest on dostępny na stronie ebook.swietarita.org i stanowi nieocenioną pomoc na trudne czasy pandemii koronawirusa, kryzysu rodziny i kryzysu wiary. Za zamawiających e-book ofiarowana jest również Msza Święta, która będzie sprawowana w kluczowym dla św. Rity miejscu – Sanktuarium we włoskiej Cascii.

Przeczytaj również: Kaplice w Sudanie Południowym gotowe!

 

Marek Ręka